27 maja, 2021 r.

Zmieniamy się dla Ciebie

„Veritas et Libertas” - prawda i wolność – motto Uniwersytetu Łódzkiego nabiera kolorów, gęstości i kształtów. Również online. Już w poniedziałek start nowego multiportalu uni.lodz.pl!

Za nami intensywny rok, w którym zmieniamy się dla Ciebie. Wchodzimy w kolejny etap, testujemy funkcjonalności, rozwijamy się. I czekamy na Was. Na uwagi, kontakt i aktywność. Kandydaci, studenci, pracownicy czy sympatycy – Uniwersytet Łódzki to miejsce, które jest po to by opowiedzieć Waszą historię.

Zaczynamy nowym spotem.

Odważnie sięgamy po to co ważne.

"Medytacyjna podróż poprzez wnętrza Uniwersytetu Łódzkiego to spotkanie z dobrem materialnym, w którym zaklęte jest to, co niematerialne, a jednak namacalne - wiedza, tradycja, historia, wartości oraz iskra, która jest potrzebna, by narodziło się coś nowego" – tak o nowym spocie Uniwersytetu Łódzkiego mówi Mikołaj Szczęsny, reżyser. Podczas realizacji odwiedziliśmy Wydział Filologiczny, Wydział Prawa i Administracji, Wydział Fizyki oraz Bibliotekę. Rozpoznajcie konkretne miejsca?

Herman Van Rompuy, Prezydent Rady Europejskiej w latach 2009-2014, odbierając w poniedziałek tytuł Honoris Causa Uniwersytetu Łódzkiego powiedział nawiązując do „Veritas et Libertas”: „Podróż w poszukiwaniu nigdy się nie kończy. Poszukiwanie może odbywać się tylko w duchu wolności. Myśli są wolne. Ten uniwersytet jest stosunkowo młody, ale wpisuje się w wielką europejską tradycję ośrodków myśli i badań naukowych.

Podróżujmy razem i opowiadajmy naszą historię. Zapraszamy na www.old2.uni.lodz.pl

Spot powstał we współpracy z VEV Productions

Poprzednia wiadomość Dzień Matki – historia legendarnej akuszerki niebawem w kinach
Następna wiadomość Mgr Dariusz Gwis, starszy wykładowca SJO UŁ, ekspertem SERMO