27 maja, 2021 r.

Sportowe sukcesy studentów UŁ w lekkoatletyce

fot. AZS

Znakomicie spisali się studenci Uniwersytetu Łódzkiego na Akademickich Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce, rozegranych w Bielsku-Białej. Reprezentanci UŁ zdobyli sześć medali – trzy złote i trzy srebrne.

Już w pierwszym finale tegorocznych AMP w lekkiej atletyce mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa naszej zawodniczki. Klaudia Wojtunik, studentka Wydziału Nauk Geograficznych, obroniła tytuł akademickiej mistrzyni Polski na 100 m przez płotki. Trenująca na co dzień w AZS Łódź płotkarka w finale uzyskała czas lepszy od minimum na Mistrzostwa Europy do lat 23, które w lipcu odbędą się w Tallinnie – 13,24 s.

- Otworzyłam sezon szybciej niż przed rokiem, co bardzo mnie cieszy. Zobaczymy co przyniesie sezon, bo moje ambicje są jeszcze większe. Liczę, że zakwalifikuję się na Mistrzostwa Europy do lat 23 i połamię w tym roku 13 sekund, bo na to jest duży apetyt. Bardzo lubię startować w AMP, zawsze panuje na nich świetna atmosfera, a organizacja zawodów jest na wysokim poziomie. Nic, tylko robić dobre wyniki – podsumowała swój start w finale Wojtunik.

W trójskoku kobiet po raz trzeci z rzędu triumfowała Agnieszka Bednarek (Wydział Nauk o Wychowaniu). Obrończyni tytułu była bezkonkurencyjna i nawet na chwilę nie oddała prowadzenia w konkursie. W swoim najlepszym skoku uzyskała wynik 13,40 m, jedynie o 6 cm gorszy od rekordu życiowego.

- Miałyśmy szczęście, że udało nam się trafić w okno pogodowe i w czasie konkursu były dobre warunki. AMP to super impreza, doping koleżanek i kolegów z uczelni pomaga w startach. Bardzo dobrze mi się skakało na tym stadionie, więc bardzo się ciszę i z wygranej, i z osiągniętego wyniku. To na pewno dobry prognostyk na ten sezon, w którym będę chciała poprawić rekord życiowy. Mam też nadzieję, że w przyszłym roku uda mi się pojechać na Uniwersjadę – skomentowała występ na AMP Bednarek.

Pod dyktando studentów Uniwersytetu Łódzkiego przebiegała rywalizacja na 800 m mężczyzn. Po bardzo zaciętym finiszu triumfował Filip Ostrowski (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska), który okazał się lepszy od Jakuba Augustyniaka (Wydział Nauk o Wychowaniu) o zaledwie 0,004 s! Tuż za podium uplasował się Jakub Szkudlarek (Wydział Nauk o Wychowaniu), a szósty był Grzegorz Petrusiewicz (Wydział Matematyki i Informatyki). Ci czterej zawodnicy tworzyli skład sztafety 4x400 m, która na zakończenie zawodów zdobyła srebrny medal. Ponadto Petrusiewicz został akademickim wicemistrzem Polski w biegu na 1500 m.

W klasyfikacjach w typie uczelni studenci UŁ zdobyli osiem medali. W klasyfikacji końcowej uniwersytetów mężczyzn Uniwersytet zajął trzecie miejsce.

Materiał źródłowy: AZS UŁ

Poprzednia wiadomość Ruszyła rekrutacja na UŁ